• Посилання скопійовано

Отпуск без сохранения зарплаты не подлежит делению

Работник был в отпуске за свой счет 15 дней в декабре 2014 г. Ст. 26 Закона об отпусках гласит, что работнику может предоставляться отпуск без сохранения зарплаты не более 15 к. д. в год. Это значит, что он может взять следующий отпуск уже в любом месяце 2015 года или только не ранее декабря 2015 г.?

Вопрос: Работник был в отпуске за свой счет 15 дней в декабре 2014 г. Статья 26 гласит: «По семейным обстоятельствам и по другим причинам работнику может предоставляться отпуск без сохранения заработной платы на срок, оговоренный соглашением между работником и собственником или уполномоченным им органом, но не более 15 календарных дней в год». Ст. 26 гласит, что работнику может предоставляться отпуск без сохранения заработной платы не более 15 календарных дней в год. Это значит, что он может взять следующий отпуск уже в любом месяце 2015 года или только не ранее декабря 2015 г.? Что означает не более 15 календарных дней в год?

Ответ: Эта норма означает, что отпуск по причинам, указанным в ст. 26 Закона об отпусках, предоставляется на срок, указанный  в  заявлении работника, но продолжительность такого отпуска не может превышать 15 календарных дней на один календарный год. 


Более того, согласно разъяснениям Минсоцполитики Украины, отпуск без сохранения зарплаты (поскольку он не является ежегодным) не подлежит делению, предусмотренному ст. 12 Закона об отпусках (см. письмо от 05.07.2013 г. № 290/13/116-13). А это значит, что срок отпуска, указанного в заявлении работника, является окончательным,  а срок 15 календарных дней, указанный в ст. 26 Закона об отпусках – максимальным, а не обязательным. Например, если работник укажет в заявлении, что хочет воспользоваться в январе таким отпуском продолжительностью 10 календарных дней, то до января следующего года у него уже не будет права на следующий такой отпуск (поскольку своим правом на такой отпуск в размере до 15 календарных дней он уже единожды в текущем году воспользовался).  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245591
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6354
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202443
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023203
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 099