• Посилання скопійовано

Підприємство, яке підпадає під критерії мікропідприємництва може подавати лише річні звіти

Підприємство підпадає під умови категорії мікропідприємництва з 2 кварталу 2015 р., але в 1 кварталі була середньооблікова чисельність працівників більша 10-ти і, відповідно, подавалися звіти 1-м і 2-м. Чи можна надалі подавати лише річні звіти за формами 1-мс та 2-мс вже за підсумками 2015 року?

Законодательно нормы, по которым украинские предприятия всех форм собственности подают финансовую отчетность, прописаны в Постановлении КМУ №419 от 28.02.2000 г. «Об утверждении Порядка представления финансовой отчетности», с изменениями и дополнениями. Так согласно п.2 порядка предоставления финансовой отчетности: «Плательщики налога на прибыль в определенных законом случаях подают органу государственной налоговой службы в порядке, предусмотренном Налоговым кодексом Украины для представления налоговой декларации:

- квартальную финансовую отчетность (кроме предприятий, которые в соответствии с Хозяйственным кодексом Украины относятся к субъектам малого предпринимательства, в том числе к субъектам микропредпринимательства);

- годовую финансовую отчетность.


Юридические лица, которые отвечают критериям, определенным пунктом 154.6 статьи 154 Налогового кодекса Украины, и юридические лица, которые в соответствии с Хозяйственным кодексом Украины относятся к субъектам микропредпринимательства, подают соответствующим органам годовую финансовую отчетность, предусмотренную для субъектов малого предпринимательства.»

Здесь нужно сказать, что п.154.6 НКУ канул в лету и его уже не существует, зато остались нормы ХКУ. Так в соответствии с п.3 статьи 55 этого Кодекса: «Субъектами микропредпринимательства являются юридические лица - субъекты хозяйствования любой организационно-правовой формы и формы собственности, в которых средняя численность работников за отчетный период (календарный год) не превышает 10 человек и годовой доход от любой деятельности не превышает сумму, эквивалентную 2 миллионам евро, определенную по среднегодовому курсу Национального банка Украины».

Таким образом, если Вы подпадаете под критерий микропредпринимательства, то квартальную финансовую отчетность по форме 1-м и 2-м можете не подавать, а отчитаться один раз уже по итогам года по форме 1-мс и 2-мс. В соответствии с п.2 статьи 71 ХКУ: «Сведения, не предусмотренные законом, предприятие предоставляет органам государственной власти, органам местного самоуправления, другим предприятиям, учреждениям, организациям на договорной основе или в порядке, предусмотренном учредительными документами предприятия». Поэтому никто не вправе требовать от Вашего предприятия дополнительных отчетов.

В заключении заметим, что если Ваше предприятия планирует использовать промежуточную финансовую отчетность предприятия в хозяйственной деятельности в течении года (например для получения банковского кредита), то квартальные отчеты лучше подать, поскольку служба статистики не сможет заверить не поданный отчет, даже если он составлен по всем правилам. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.20245
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202452
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024577
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414
  • Бухгалтер без права підпису: чи подавати ф. №1-ОПП?
    На новоствореному підприємстві є директор (наймана особа), головного бухгалтера немає і в податкову дані не подавалися, що директор буде головним бухгалтером. Прийняли бухгалтера без права підпису. Але директор підписує всі звіти та банківські платіжки. В цьому є якесь порушення? Якщо є, то як це виправити?
    04.04.20241 9862