• Посилання скопійовано

Якщо у звітному кварталі не було ні нарахувань, ні виплат доходу, форма №1ДФ не подається

Чи потрібно подавати до податкових органів пустий звіт за формою 1 ДФ, якщо підприємство не виплачувало і не нараховувало доходи фізособам?

Запитання: Чи потрібно подавати до податкових органів пустий звіт за формою 1 ДФ, якщо підприємство не виплачувало і не нараховувало доходи фізособам? З одного боку, ст. 176.2.б ПКУ говорить про те, що його подавати не слід, проте відповідно до порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 21.01.2014 № 49, відповідно до розділу ІІ п. 2.2 цього порядку, подавати 1 ДФ слід навіть, якщо не було виплати доходу.

Відповідь: Так, дійсно, у пп. «б» п. 176.2 ПКУ сказано, що податкові агенти зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ  для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Форма такого розрахунку, порядок його заповнення та подання затверджені наказом Міндоходів від 21.01.2014  № 49 (далі – форма № 1ДФ, Порядок № 49).


 

Згідно п. 1.2 Порядку № 49 його дія поширюється на податкових агентів, а саме: юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів - юридичних осіб, інвесторів (операторів) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі.

Згідно п. 2.2 Порядку № 49 форма № 1ДФ подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду. В комплексі з нормою п. 176.2 ПКУ це означає, що одного факту нарахування доходу вже достатньо для того, щоб подавати форму № 1ДФ.

Отже, ПКУ вимагає подання форми № 1ДФ лише у разі нарахування доходів фізичним особам, а Порядок № 49 вимагає подання форми № 1ДФ також і у разі виплати чи надання доходу фізичним особам. На практиці форма № 1ДФ подається, якщо відбувається хоча б одна подія з нижчевказаних:

- нарахування доходу фізичним особам;

- виплата раніше нарахованого доходу;

- виплата або надання доходу без попереднього його нарахування (подарунки, додаткові блага тощо).

Якщо у звітному кварталі не відбувалася жодна з цих подій (не було ні нарахування, ні виплати доходу), форма №1ДФ за цей квартал не подається.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.20245
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202452
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024577
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414
  • Бухгалтер без права підпису: чи подавати ф. №1-ОПП?
    На новоствореному підприємстві є директор (наймана особа), головного бухгалтера немає і в податкову дані не подавалися, що директор буде головним бухгалтером. Прийняли бухгалтера без права підпису. Але директор підписує всі звіти та банківські платіжки. В цьому є якесь порушення? Якщо є, то як це виправити?
    04.04.20241 9862