• Посилання скопійовано

Сума переплати зазначається тільки в обліку платника та на його обліковій картці в ДПІ

Минулого року підприємство переплатило авансові платежі. Попередній бухгалтер сказав, що не буде показувати мінус у декларації, а покаже його протягом 2014 року в уточнюючій. Вона подала такі додатки разом деклараціями.: ІД, ІВ, АМ,ТП, ПЗ, ЗП. В якому додатку і де показати переплату?

Запитання: Минулого року підприємство переплатило авансові платежі. Попередній бухгалтер сказав, що не буде показувати мінус у декларації, а покаже його протягом 2014 року в уточнюючій. Вона подала такі додатки разом деклараціями.: ІД, ІВ, АМ,ТП, ПЗ, ЗП. В якому додатку і де показати переплату і чи потрібно під час подання уточненки всі додатки подавати знову, чи лише декларацію з одним додатком, що виправлявся? Який це додаток?

Відповідь: Коли подається уточнююча декларація з податку на прибуток, до неї додаються лише ті додатки, при заповненні яких платник податку припустився помилки. Оскільки помилково був заповнений лише додаток ЗП, то саме він у правильному вигляді подається разом із такою уточнюючою декларацією. 

Сума переплати з податку на прибуток (а також переплати з авансових внесків), тобто, суми, сплаченої у більшому, ніж визначалося в декларації,  в декларації з податку на прибуток не відображається. Адже в ньому (в загальному значенні рядка 13) зазначається лише сума фактично сплачених авансових внесків з податку на прибуток у звітному році. Така сума також зазначається у рядку 13.7 додатку ЗП. 


 

Отже, сума переплати зазначатиметься тільки в обліку платника податку та на його обліковій картці платника податків в ДПІ (про що варто здійснити звірку із податківцями). Суму такої переплати платник податку може використати у наступному звітному періоді. Зокрема, у листі від 24.04.2014 р. № 6599/6/99-99-19-03-02-15 Міндоходів зазначало, що зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань платника з податку на прибуток, що обліковуються на рахунку такого платника, у сплату щомісячних авансованих внесків може здійснюватися на підставі поданої платником заяви про таке зарахування. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024324
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202455
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202448
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202448
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024181