• Посилання скопійовано

Витрати, пов'язані з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів, відносяться до складу витрат

Комунальному підприємству було передано безоплатно від органів місцевого самоврядування основні засоби в ІІ кварталі 2014 р. Чи має право підприємство включати до валових витрат кошти на ремонт основних засобів (проведений в ІІІ кварталі 2014 р.) враховуючи 10% ліміт?

Якщо основні засоби, безоплатно отримані платником податку з метою здійснення їх експлуатації від органів місцевого самоврядування, прийнятих у межах їх повноважень, згідно пп. 136.1.16 ПКУ вартість отриманих ОЗ не відносилась до доходу. Однак для застосування цієї норми повинні виконуватися певні умови. Зокрема , дотримано Порядок безоплатної передачі ОЗ (постанова КМУ від 23.02.2011 р. № 145 "Деякі питання безоплатної передачі основних засобів") і Положення про порядок передачі об'єктів права державної власності (постанова КМУ від 21.09.98 р. № 1482 "Про передачу об'єктів права державної й комунальної власності").


Безоплатне одержання ОЗ при виконанні зазначених вище умов, відповідно до пп. 146.17.2 ПКУ, прирівнюється до операції придбання, а отже, така операція не є операцією безоплатного одержання ОЗ. Відповідно до п. 144.1 ПКУ, одержувач має право на амортизацію із правом визнання витрат у сумі нарахованої амортизації на об'єкт ОЗ. Проте, потрібно врахувати вимогу п. 137.17 ПКУ у момент нарахування амортизації визнаються доходи, які не враховані у складі доходу під час зарахування на баланс ОЗ в сумі, що дорівнює сумі амортизації.

Зазначені вище норми, дають право зробити висновок, що раз такі ОЗ підлягають амортизації, то підприємство вправі застосовувати й інші норми ст. 146 ПКУ. Відповідно за п. 146.12 ПКУ сума витрат, що пов'язана з ремонтом та поліпшенням об'єктів основних засобів у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат.

 

 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202430
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202448
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485