• Посилання скопійовано

Допустили помилку в податковій накладній - подайте розрахунок коригування

Як відкоригувати зареєстровану податкову накладну від 14.01.2015, якщо виявилось, що помилково було вписано ІПН іншого покупця? А той хто платив – не платник ПДВ

З 01.01.2015 р. п. 192.1 ПКУ допускає у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, складати розрахунок коригування (додаток 2, затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. № 957 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"). Наразі немає офіційних роз'яснень, як слід здійснювати виправлення помилок у певних ситуаціях. Тому, будемо виходити із власних міркувань.


 

Враховуючи, що податкову накладну помилково складено на іншого контрагента, виправлення пов'язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Відповідно, слід скласти розрахунок коригування, який фактично анулює помилкову податкову накладну. При такому виправленні, слід відобразити вартісні показники з мінусом. Цей документ також підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проте, за суттю помилки передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг постачальника. У цьому випадку враховуючи вимоги п. 22 Порядка № 957, продавець надсилає складений розрахунок коригування отримувачу (помилковому контрагенту, на якого складена податкова накладна). Саме отримувач повинен здійснити реєстрацію документа в Єдиному реєстрі податкових накладних (здійснюється аналювання помилкової податкової накладної). При складанні розрахунка коригування у верхній лівій частині робиться помітка "X". 

Після здійснення такого виправлення, постачальник повинен скласти та зареєструвати в Єдиному реєстрі належну податкову накладну із правильними реквізитами. У верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка "X" та зазначається тип причини:02 - Постачання неплатнику податку. У рядку "Особа (платник податку) - покупець" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "100000000000".

Якщо декларацію за січень вже подано, і виправлення здійснюються після подання звітності, у постачальника є час (до граничного терміну подання звітності) подати звітну нову декларацію з ПДВ з виправленим додатком 5.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242881
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024211