• Посилання скопійовано

Сума відшкодування матеріальної шкоди включається до оподаткованого доходу

Підприємство орендує житлове приміщення у фізичної особи. Згідно договором оренди орендна плата-фіксована сума. Окремо згідно договору, підприємство сплачує вартість комунальних послуг. Чи потрібно обкладати НДФЛ вартість комунальних послуг?

Так, оскільки ПКУ не передбачено звільнення такої виплати від оподаткування ПДФО. 

Навіть якщо податківці не розцінюватимуть суму такої компенсації за комунальні послуги частиною орендної плати, наявна виплата доходу, щодо якого розділом  IV ПКУ не встановлено жодних пільг. Натомість, за пп. 164.2.14 ПКУ сума відшкодування матеріальної шкоди включається до оподаткованого доходу.


 

Тобто, якщо підприємство користувалося комунальними послугами, а договір про їх надання укладено не з підприємством, а з фізособою-орендарем, і саме орендар сплачує за такі комунальні послуги, підприємство компенсує такі понесені орендарем витрати (на підставі звернення орендодавця). І оскільки компенсація відбувається не за рішенням суду, а за домовленістю сторін, то, на нашу думку, наявний оподаткований дохід, з якого підприємству-орендарю слід утримати ПДФО (якщо фізособа не має статусу підприємця і надання в оренду не є її підприємницькою діяльністю). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.20246
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202475
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627