• Посилання скопійовано

Тільки власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності

Чи буде вважатися додатковим благом грошова компенсація? Якщо так, чи можливо оформити відносини з працівником так, щоб не виникало додаткове благо?

Запитання: Цікавить питання щодо автомобіля на підприємстві і компенсації витрат співробітнику, який використовує власний автомобіль у службових цілях. Чи буде вважатися додатковим благом грошова компенсація? якщо так, чи можливо оформити відносини так з працівником, щоб не виникало додаткове благо? Чи є якісь підводні камені у нижче запропонованій схемі?

1. Наказ на ім'я співробітника, за яким: співробітник може їздити на службові зустрічі на особистому авто; він зобов'язаний вести маршрутні листи; всі витрати, крім бензину, несе на своє авто співробітник.

2. Пишу посадову інструкцію (пишеться на штатну одиницю, а не на ім'я співробітника), з якої працівник зобов'язаний працювати і поза офісом і може їздити на зустрічі на особистому авто.

3. Беру заяву від співробітника, що він просить їздити на зустрічі на своєму авто.

4. Укладаю договір з постачальником бензину, перераховуємо йому гроші, він видає картку типу "електронний бензиновий гаманець". Карткою співробітник розплачується на заправках і здає маршрутні листи.

Маршрутні листи - тільки на службові поїздки, ніяких поїздок у вихідні або дім-робота.

5. Бухгалтер на витрати відносить чеки бензозаправок.

Відповідь: Згідно ст. 320 ЦКУ тільки власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності. Тому якщо співробітник, у якого Ви бажаєте використовувати майно (авто), не є власником (співвласником) Вашого підприємства, то потрібні юридичні підстави для використання його майна. 


Якщо Ви не оформите договору оренди цього авто, то незважаючи на наказ та посадові інструкції заправка авто не задіяного в господарській діяльності буде все одно вигляди як додаткове благо для Вашого працівника. А ось якщо Ви належним чином оформите договір оренди цього авто, який згідно статті 799 ЦКУ має бути обов’язково нотаріально засвідчений, де зазначите мету та час такої оренди, а також хто здійснює витратити на ПММ та поточний ремонт, суму орендної плати і т. ін., то можете не хвилюватися за віднесення до витрат сум, які витратили на ПММ по цьому авто. Крім цього, весь механізм, який Ви описали в питанні, в такому випадку теж може працювати.

Орендну плату співробітнику можна виплачувати хоч кожного місяця, хоч один раз на рік, про що теж обов’язково необхідно зазначити в договорі оренди. Із орендної плати треба утримати 15%(20%,) в залежності від суми  ПДФО, військовий збір (1,5%) та відобразити окремим рядком в формі 1-ДФ с ознакою доходу 102 «Виплати згідно умов цивільно-правового договору». Звісно, що суми орендної плати теж можна включити до витрат підприємства.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    Сьогодні 16:179
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    Сьогодні 14:5612
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024313
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430