• Посилання скопійовано

Фізособа – власник двох невеликих квартир: чи потрібно сплачувати податок на нерухомість?

Фізособа має у власності дві квартири, сумарна житлова площа яких менше за 100 кв. м. Чи потрібно сплачувати податок на нерухомість?

Відповідно до пп. 265.1.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками податку на нерухомість вважають фізичних та юридичних осіб (у т. ч. нерезидентів), які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

База оподаткування – житлова площа об'єкта житлової нерухомості (пп. 265.3.1 ПКУ).

Головною особливістю нарахування податку на нерухомість для власників-фізосіб стає пільга, передбачена пп. 265.4.1 ПКУ.


 

Згідно з нею базу оподаткування можна зменшити: для квартири ¾ на 120 кв. м, а для житлового будинку ¾ на 250 кв. м. Цю пільгу застосовують лиш один раз за звітній період і тільки до одного об’єкта оподаткування.

Таким чином, якщо у власності фізособи перебуває дві квартири, пільгу можна застосувати лише до однієї з них. А вся житлова площа другої квартири підлягає оподаткуванню за встановленими ставками.

Отже, оскільки пільгу зі сплати податку надають тільки щодо однієї нерухомості, то фізособа – власник двох невеликих квартир має сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за один об'єкт нерухомості. 

Для фізосіб податок на нерухомість обчислюють органи ДПС на підставі даних, отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. До 1 липня звітного року вони надсилатимуть фізособам податкові повідомлення-рішення із зазначенням суми податку, що підлягає сплаті, та платіжних реквізитів. Фізособам слід сплатити таку суму податку протягом 60 днів з дати вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 265.10.1 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДПІ у Деснянському районі м. Києва

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Безвідсоткова поворотна фінансова допомога: оподаткування при її поверненні фізособі
    Працівник підприємства надає безвідсоткову поворотну фінансову допомогу приватному підприємству. Кошти зараховано 10.04.2024 р. Договір діє до 10.05.2025 р. Повернення може бути достроковим. Підприємство-отримувач є платником податку на прибуток. Які нюанси оподаткування?
    24.04.2024385
  • Податок на доходи нерезидента з транспортно-експедиторських послуг
    ТОВ виплачує доходи експедитору - нерезиденту за договором транспортної експедиції. В акті наданих послуг окремо зазначені послуги з морського, тентового перевезення, розвантаження, оформлення документів тощо, які експедитор оплачує третім залученим особам, і окремо вартість послуг експедиторського обслуговування. Чи оподатковуються такі доходи за актом податком на доходи нерезидентів?
    24.04.202417
  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    19.04.202456
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    19.04.202435
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202419