• Посилання скопійовано

За операцією з надання поворотної фіндопомоги не потрібно визначати звичайну ціну

Яким методом оцінюється ціна контрольованої операції (згідно ст. 39.3 ПКУ)?

Запитання: Юрособа 1 (загальна система оподаткування) надало юрособі 2 (загальна система оподаткування) поворотну фінансову допомогу в сумі 80 млн грн. Юрособа 1 та Юрособа 2 є пов'язаними сторонами. Надання та повернення поворотної фінансової допомоги в межах 4 кварталу 2013 року. Згідно узагальненої консультації з питань щодо трансфертного ціноутворення № 699 від 22/11/13, операції з поворотної фінансової допомоги підпадають під вартісний критерій. Яким методом оцінювати ціну контрольованої операції (згідно ст. 39.3 ПКУ)? 

Відповідь: Згідно із пп. 39.2.1.1 ПКУ, під контрольовані операції між резидентами підпадають господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), які вони здійснюють між собою (якщо ці операції підпадають під критерії контрольованих операцій, встановлені п. 39.2 ПКУ). 

Дійсно, за зазначеною вами УПК № 699, податківці роз’яснили, що при визначенні вартісного критерію, передбаченого пп. 39.2.1.4 ПКУ, суми поворотної фінансової допомоги також повинні враховуватися. Але це не означає, що, всупереч пп. 39.2.1.1 ПКУ, і операції з надання/отримання поворотної фінансової допомоги теж є контрольованими. 


 

Тому, за операціями з надання/отримання поворотної фінансової допомоги не потрібно визначати або застосовувати звичайну ціну. Просто за умови її надання (зважаючи на її розмір і те, що ці юрособи є пов’язаними особами), операції між ЮО 1 и ЮО 2 з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг) протягом календарного року, у якому таку поворотну фінансову допомогу було надано, є контрольованими.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.202485
  • З якою періодичністю складати подорожній лист?
    Водії виїжджають за заявкою і після виконання замовлення можуть отримати наступну. Маршрут та дату повернення визначити складно. За якою формою складати подорожній лист? Чи можна скласти один подорожній лист на весь період поїздки (місяць та більше), чи під кожну заявку?
    22.03.2024953
  • Отримано credit memo: як врахувати?
    ТОВ - офіційний представник нерезидента в Україні щодо розповсюдження аудіо та відео-продукції. Протягом 2023 р. перевиконало план щодо підключення до інформаційного ресурсу користувачів. Нерезидент 28.02.2024 р. надав credіt memo ТОВ, що має бути врахований при розрахунку за послуги з нерезидентом у лютому та березні 2024 р. Чи має ТОВ скоригувати фінрезультат за 2023 р., оскільки credit memo за результатами роботи 2023 р.? Чи потрібно нарахувати курсову різницю на дату проведення акту від нерезидента ?
    15.03.202456
  • Придбання нерухомості комунальної власності, у якій вже є орендарі
    Підприємство придбало нежитлову нерухомість на аукціоні. В договорі купівлі-продажу об’єкту малої приватизації вказано, що приміщення надано в оренду до 2028 р. і цей договір чинний і для покупця. Майно перебувало в комунальній власності і передане пкупцю в день укладення договору балансоутримувачем. Як відобразити придбання такої нерухомості в обліку? Коли вводити в експлуатацію, якщо акт прийому-передачі майна від 15.02.2023 р.? Як відображати відносини з орендарем? Чи потрібна додаткова угода до договору оренди?
    14.03.202422
  • Чи включати адмінвитрати при обчисленні вартості видобутої корисної копалини?
    При обчисленні вартості видобутої корисної копалини за розрахунковою вартістю до витрат потрібно включати адміністративні витрати чи ні? Місцеві податківці сказали, що потрібно включати, адже підприємство займається тільки виробництвом каменю та щебеню, тому потрібно включати всі витрати, крім витрат на збут. Сказали, що є роз'яснення ДПС, але ми не знайшли
    11.03.202428