• Посилання скопійовано

Розпродаж товару має бути економічно обґрунтований

Як обгрунтувати ціни при розпродажу?

Насамперед розпродаж товару має бути економічно обґрунтований. А визначення розміру знижки, за якою відбуватиметься розпродаж товару, — особиста справа підприємства.

Зауважимо, що у зв'язку зі змінами, внесеними Законом №408 до ПКУ, з 01.09.2013 р. пп. 14.1.71 ПКУ викладено в новій редакції. Відповідно до згаданого підпункту: «звичайна ціна — ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін».

З 01.09.2013 р. база оподаткування ПДВ відповідно до п. 188.1 ПКУ визначається виходячи із договірної вартості постачання товарів (лише у разі здійснення контрольованих операцій база визначається не нижче звичайної ціни).


При продажу товарів фізичним особам доходи визначаються виходячи з ціни, яка під час розпродажу передбачена у публічному договорі. Оскільки нова ціна (зі знижкою) товару буде меншою за попередню, слід її документально обґрунтувати (див. відповідь на наступне запитання). Для цього враховуються такі чинники, як сезонні та інші коливання споживчого попиту на товари, втрата товарами споживчих якостей, закінчення (наближення дати закінчення) строку зберігання (придатності, реалізації), збут неліквідних або низьколіквідних товарів.

Нагадаємо, що з 01.09.2013 р. під час проведення таких заходів, як розпродаж чи акції, не треба документально обгрунтовувати рівень звичайних цін на товар з урахуванням наданої знижки. Але для уникнення непорозумінь з контролюючими органами буде зовсім не зайвим документально затвердити рівень договірних цін на товари, що розповсюджуються за зниженими цінами.

Важливо довести, що продажна ціна товару — це і є договірна ціна. Отже, робимо висновок, що ціна вважається договірною, якщо:

— вона визначена умовами договору (у т. ч. публічного);

— при визначенні рівня такої ціни враховуються знижки, пов'язані зі сезонними коливаннями попиту, які можуть бути економічно обгрунтованими;

 

— для товарів, що продаються шляхом прилюдного оголошення, підприємству достатньо мати оголошення, опубліковане у ЗМІ, — тоді договірною визнають ціну, опубліковану в оголошенні.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    Сьогодні 11:321
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202425
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202421
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202423
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024127