• Посилання скопійовано

Продавці інтернет-магазинів зобов'язані підтверджувати свої операції розрахунковими документами

Який документ слід видати покупцю, якщо оплата за товар здійснювалась в інтернет-магазині за допомогою розрахункової карти, а товар покупець отримає в відділенні транспортної компанії ( продавець - юридична особа, платник податку на загальних підставах)?

В першу чергу головна проблема зазначеної ситуації: чи потрібно застосовувати РРО у разі здійснення безготівкових розрахунків у разі продажу товарів із використанням мережі Інтернет? Проблема ситуації пов'язана з тим, що з 01.01.2015 р. із ст. 9 Закону про РРО, вилучено п. 13, який при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) звільняв від використання РРО та РК. Тому перед тим, як отримати відповідь який розрахунковий документ (касовий чек, товарний чек, тощо), слід видавати покупцям, потрібно з'ясувати чи є вимога застосовувати РРО.

Наприклад у листі ДФСУ від 30.03.2015 р. N 6556/6/99-99-22-07-03-15 повідомляється: “при здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб'єкти господарювання зобов'язані відповідно до Закону застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків із використанням мережі Інтернет. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу.


Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп'ютерних та інших програм за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується” (виключення ДФСУ робить тільки для зазначених у листі операцій!).

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО “місце проведення розрахунків”, це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Враховуючи наведене визначення є певний ризик, що податківці при продажу товарів через інтернет, будуть вимагати від продавця застосовувати РРО. А якщо так, це вимагає наявності фіскального касового чека. Форма N ФКЧ-1 касового чека з переліком обов'язкових реквізитів наведена в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів (наказ ДПАУ від 01.12.2000 р. N 614).

З іншої сторони, є п. 12 ст. 9 Закону про РРО, який звільняє від використання РРО, якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються. І це дає можливість продавцю видавати особі, яка отримує товар розрахунковий документ у вигляді наприклад товарного чеку (який на наш погляд повинен містити обов'язкові реквізити по аналогії  касового чеку). В будь якому разі, відповідно до п. 2 ст. 9 Закону про РРО продавці інтернет-магазинів зобов'язані свої операції з покупцями підтверджувати розрахунковими документами. 

Від себе додатково рекомендуємо, отримати індивідуальну податкову консультацію за нормами ст. 52 ПКУ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    Сьогодні 14:29184
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202441
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202463
  • Нюанси оформлення видачі готівки з каси за видатковими відомостями
    Підприємство проводить видачу готівки відповідно до Положення №148 за ВКО та видатковими відомостями. Чи можна оформити один ВКО на декілька видаткових відомостей? Чи можна видачу поворотної фіндопомоги штатним працівникам провести видатковою відомістю на декілька людей?
    23.02.2024113
  • ФОП використовує платіжну систему Payoneer: чи потрібен РРО?
    Маркетплейс Etsy, Joom, eBay, Amazon - кошти за продані товари загальною сумою за мінусом комісій маркетплейсу зараховуються раз в тиждень або раз у два тижні на Payoneer, пізніше кошти зараховуються на доларовий рахунок. З доларового рахунку через обмін валют кошти перераховуються на гривневий рахунок ФОПа. Чи потрібно видавати покупцям фіскальні чеки?
    23.02.2024598