• Посилання скопійовано

Законодавство не містить вимоги щодо отримання готівкових коштів із банку для видачі поворотної фіндопомоги

Юрособа на загальній системі: в касу підприємства надійшли кошти - повернення безпроцентної поворотної допомоги від засновника. Чи обов'язково здавати ці кошти в банк?

Чинне законодавство не містить вимоги для СГД щодо внесення готівкових коштів до банку у випадку, якщо вони будуть використані того ж дня на господарські цілі або сума ліміту каси дозволяє залишати ці кошти у касі без сплати штрафних санкцій. Водночас чинне законодавство не містить вимоги щодо отримання готівкових коштів із банку для видачі поворотної фінансової допомоги – її видачу можна здійснити за рахунок будь-яких коштів, які були оприбутковані в касі, за винятком тих, які мають цільове призначення (були отримані з банку на виплату зарплати, наприклад). 


 

Але потрібно зважати на обмеження, встановлене щодо суми розрахунків, які юрособа може проводити готівкою. Так, за п. 2.3 Положення про ведення касових операцій, підприємства   (підприємці)  мають  право  здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами  протягом одного  дня  за  одним або кількома платіжними документами в межах граничних  сум  розрахунків  готівкою,  установлених   відповідною постановою  Правління  Національного банку України.  Так, за постановою НБУ № 210 від 06.06.2013 р. граничний розмір таких розрахунків встановлено: 

підприємств (підприємців)  між  собою  протягом  одного дня в розмірі 10 000 (десяти тисяч) гривень;

фізичної особи  з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи,  послуги) у розмірі 150 000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень. 

Отже, якщо ваш засновник є юрособою або підприємцем, то платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові  установи,  які  в  установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку,  шляхом перерахування  коштів  з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів  до  банку  для  подальшого  їх  перерахування  на поточні  рахунки. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024272
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202440
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 400
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202494
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483