• Посилання скопійовано

Отримання підприємцем допомоги з ТВП залежить від розміру ЄСВ, який він сплачує

Підприємець на 3-ій групі єдиного податку (4%) отримав листок з тимчасової непрацездатності тривалістю 14 к.д. Чи можна отримати допомогу з ТВП? Як розрахувати лікарняний і які дії підприємця?

Згідно діючого законодавства України підприємці, які сплачують єдиний податок можуть отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності за умови добровільної участі у системі соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності. 

Так, згідно п. 11 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI зі змінами та доповненнями, єдиний внесок для платників, які сплачують єдиний податок,  встановлюється у розмірі 34,7 відсотка на  суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої  цим  Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску згідно цього Закону для бази нарахування єдиного внеску.


У разі бажання цих осіб брати участь на добровільних засадах: 

• у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні  у зв'язку   з   тимчасовою   втратою  працездатності  та  витратами, зумовленими похованням,  єдиний внесок  встановлюється  у  розмірі 36,6  відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску; 

• у загальнообов'язковому  державному  соціальному  страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, єдиний внесок встановлюється у  розмірі  36,21 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску. 

• у разі бажання зазначених осіб бути застрахованими  за  всіма видами  загальнообов'язкового  державного  соціального страхування (пенсійним,  на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку  на  виробництві   та   професійного   захворювання,   які спричинили  втрату  працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 відсотка визначеної для  цієї  категорії  осіб  бази нарахування єдиного внеску. 

У  разі  якщо  база  нарахування  єдиного внеску не перевищує розміру  мінімальної  заробітної  плати,  встановленої  законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток  розміру  мінімальної  заробітної  плати, встановленої законом  на  місяць,  за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного  внеску,  встановленої для відповідної категорії платника.

Окремо зауважимо, щоб прийняти участь у добровільному страхуванні, такому підприємцю потрібно укласти договір з Пенсійним фондом за місцем його реєстрації про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності підприємцем, який сплачує єдиний податок, залежить від того який розмір ЄСВ він сплачує щомісяця за себе. Мінімальний місячний розмір ЄСВ, у разі добровільної участі у системі соціального страхування, на даний момент повинен складати 445,79 грн. або 1218*36,6%. Розраховувати лікарняні у такому випадку будуть співробітники фонду соціального страхування виходячи з доходу у розмірі мінімальної заробітної плати, з якої фактично сплачено внески. У разі, якщо підприємець буде сплачувати більше ЕСВ, то лікарняні будуть розраховуватись із розрахунку фактично сплаченої суми.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202423
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202417
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202422
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202461
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436