• Посилання скопійовано

Заборони надавати аванс на закордонне відрядження в гривнях немає

Чи може фірма видавати аванс на закордонне відрядження в гривнях? І якщо так, то коли виникає потреба переоцінки валюти, якщо водій приносить чеки в іноземній валюті?

Прямої заборони надавати аванс на закордонне відрядження в гривнях немає. Хоча, на нашу думку, це принижує трудові гарантії працівника, адже в результаті йому доведеться займатися обміном гривні на іноземну валюту. 

Що стосується перерахунку витрат, які понесе працівник під час відрядження в іноземній валюті, в гривню, то на сьогодні єдиним офіційним документом з цього приводу є Інструкція  про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59. Звісно, зараз вона є обов’язковою для виконання лише для бюджетників, але її можуть використовувати і інші роботодавці. 


Згідно з її нормами, підприємство,  що  відряджає  працівника  у відрядження за кордон,  забезпечує його грошовими коштами для здійснення поточних витрат  під  час  службового  відрядження (авансом) в національній валюті держави,  до якої відряджається  працівник,  або  у  вільно конвертованій валюті.

Якщо  для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти,  виплата  здійснюється  в національній валюті  України  за  офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют,  установленим Національним банком України на день погашення заборгованості.  Виплата  зазначених  коштів  має здійснюватися до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником звіту про використання коштів, наданих на відрядження.

У разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти, в якій  видано  аванс,  на  національну  валюту  держави відрядження перерахунок витрат,  здійснених  у  відрядженні,  що  підтверджені документально,  здійснюється виходячи з крос-курсу,  розрахованого за   офіційним   обмінним   валютним   курсом,   що   встановлений Національним   банком України  на  день  затвердження  звіту  про використання коштів, наданих на відрядження.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 115
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023160
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231