• Посилання скопійовано

Оформлення повернення путівки здійснюється так само, як і її отримання

Підприємство отримало путівку від соцстраху для свого працівника. Але він в останній момент відмовився брати відпустку та їхати на відпочинок-лікування. Чи можна повернути таку путівку і як це процедурно зробити? Якщо не поверне, то які наслідки для підприємства чи працівника?

Путівки для працівників роботодавці отримують від ФСС з ТВП згідно із Порядком, затвердженим постановою ФСС з ТВП від 25.02.2009 р. № 12. Підставою для отримання путівок роботодавцем для своїх працівників в відділенні ФСС з ТВП є заявка роботодавця-страхувальника. Роботодавець подає такі заявки, в свою чергу, орієнтуючись на попит на такі путівки у власних працівників (як правило, теж шляхом отримання від них відповідних попередніх заявок). 


 

Згідно із п. 2.9 Порядку № 12, у разі письмової відмови рострахувальника від запланованої путівки відділенням ФСС з ТВП здійснюється її перерозподіл іншому страхувальнику згідно з наданою заявкою. Але для того, що б такий перерозподіл встиг відбутися, путівку слід повернути вчасно. Хоча Порядком № 12 і не зазначено граничні строки для можливого повернення путівки відділенню ФСС з ТВП, при цьому слід орієнтуватися на граничні строки видачі путівки працівникові – згідно із п. 4.15 Порядку № 12, путівка (крім путівки до реабілітаційного відділення) видається за два тижні до початку строку заїзду. Якщо намагатися повернути путівку пізніше, відділення ФСС з ТВП може відмовитися її прийняти, і буде праве – адже розподілити путівку вже не вдасться, а отже, вона не буде використана за призначенням з вини роботодавця-страхувальника. 

Оформлюється повернення путівки так само, як і її отримання – тобто, накладною у двох примірниках, у які постачальником є роботодавець, а отримувачем – відповідне відділення ФСС з ТВП. Один з екземплярів залишається у відділення, а інший, із підписом і печаткою отримувача – у роботодавця. Крім того, повернення путівки має бути відображено у журналі обліку путівок за формою Ф 13-ФСС з ТВП згідно з додатком 3 до Порядку № 12. 

Якщо путівка не буде вчасно повернена відділенню ФСС з ТВП і не буде надана іншому працівникові, то замовник путівки – страхувальник буде нести відповідальність відповідно до чинного законодавства. Так, за п. 6.2 Порядку № 12, сума витрат ФСС з ТВП за путівки, що залишилися невикористаними, відшкодовується за рахунок страхувальника. А отже, саме роботодавець-страхувальник матиме перерахувати ФСС з ТВП суму таких витрат. А також сплатити штраф, передбачений ст. 30 Закону України № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р.: у розмірі 50% суми зазначених вище витрат ФСС з ТВП.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 117
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023163
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231