• Посилання скопійовано

Працівник був допущений до роботи, але не приступив до її виконання: що з повідомленням у ДФС?

23 вересня 2015 р. працівник оформився на роботу. З 24 вересня 2015 р. було підписано трудовий договір і видано наказ, а також відправлено повідомлення в ДФС. 24 вересня 2015 р. працівник в телефонному режимі повідомляє, що на роботу не виходить. Як бути кадровику? На основі чого подавати "скасовуюче" повідомлення?

За приписами ст.24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до постанови Кабміну від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі — Порядок № 413) до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. 


За формою  самого Повідомлення, яка затверджена Постановою № 413, у роботодавця є можливість як подати відомості про прийняття працівника на роботу, так і скасувати подане повідомлення.

Проте, за умовами запитання, працівник був допущений до роботи, але фактично не приступив до її виконання, що на нашу думку, не дає права на надсилання “скасовуючого” повідомлення. Втім, це не заборонено й не суперечить приписам Порядку № 413.

Зважаючи на те, що офіційна машина по організації процесу прийняття працівника на роботу фактично запущена - укладений трудовий договір, прийнятий наказ про прийняття на посаду (на підставі якого і надсилається повідомлення до органу ДФС), вчинений запис в трудову книжку внесений, то у разі, коли працівник не приступив до роботи 24.09.2015 року він може бути звільнений лише на загальних підставах. Наприклад, за його власним бажанням, за угодою сторін або за прогул.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»