• Посилання скопійовано

Із працівником, який працює за сумісництвом, укладають окремий трудовий договір

Головний Бухгалтер тимчасово виконує функції Директора. На Головного бухгалтера переоформлено всі необхідні документи у держорганах і він має право підписувати звітність як за Головного бухгалтера так і за Директора. Як краще оформити нову додаткову посаду для Головного бухгалтера?

Запитання: Головний Бухгалтер тимчасово виконує функції Директора. На Головного бухгалтера переоформлено всі необхідні документи у держорганах і він має право підписувати звітність як за Головного бухгалтера так і за Директора. Як краще оформити нову додаткову посаду для Головного бухгалтера, а саме Директор, через суміщення чи сумісництво , щоб Головному бухгалтеру не доплачувати компенсацію у грошах за виконання додаткових функцій Директора. Головний бухгалтер згоден виконувати ці додаткові функції без доплати. І якщо не можна виконувати додаткові функції без доплати (якщо не можна, то хотілося б посилання на нормативний документ, де це прописано)? Якими штрафами це загрожує підприємству?

Відповідь: Визначення терміна «суміщення професій або посад» наведено у ст. 105 КЗпП. Зокрема, внутрішнім суміщенням є виконання на тому самому підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи. При цьому важливо не плутати суміщення та сумісництво. Так, із працівником, який працює за сумісництвом, укладають окремий трудовий договір. На відміну від сумісництва, суміщення професій або посад виконується завжди за одним трудовим договором, на одному і тому самому підприємстві, у межах встановленої тривалості робочого дня. Тож найчастіше суміщення має місце під час тимчасової відсутності працівника (у період відпустки, відрядження, хвороби тощо).


Статтею 105 КЗпП також визначено, працівникам, які виконують на тому ж підприємстві поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.

Таким чином, доплата за суміщення є обов’язковою в будь-якому разі, а ось розмір такої доплати можна встановити підприємству самостійно та передбачити його або в колективному договорі, або ж за згодою сторін в наказі на суміщення, якщо колективний договір на підприємстві відсутній.

Якщо ж виконувати додаткові фунції без доплати за суміщення посад, в такому разі посадовим особам підприємства загрожує адмінштраф, передбачений ст. 41 КпАП, а саме 510 – 1700 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»