• Посилання скопійовано

Розрахунки готівкою при одержанні та поверненні фіндопомоги від засновника-фізособи можуть перевищувати 150 тис. грн

Чи можна одержати або повернути засновнику-фізособі поворотну фіндопомогу на суму понад 150 тис. грн готівкою протягом одного дня?

Правління НБУ, відповідно до ст. 40 Закону від 20.05.99 р. №679-XIV «Про Національний банк України», видало постанову від 06.06.2013 р. №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою», якою встановлено граничні суми готівкових розрахунків фізособи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня у розмірі 150000 (ста п'ятдесяти тисяч) гривень. Але це обмеження передбачено лише для розрахунків за товари (роботи, послуги). На інші операції із готівкових розрахунків з фізособами, як, наприклад, видача готівкою зарплати або одержання чи видача готівкою позики (зворотної фіндопомоги), це обмеження не поширюється. 

Наголосимо водночас, що встановлена згаданою постановою для готівкових розрахунків між підприємствами та підприємцями гранична сума в 10 тис. грн не обмежується лише названими операціями (розрахунками за товари, роботи, послуги). Для цих суб'єктів обмеження добових сум готівкових розрахунків поширюється на будь-які суми (у т. ч. на суми фіндопомоги).

З огляду на таке, підприємство може одержувати від фізособи та повертати їй зворотну фінансову допомогу готівкою у будь-якій сумі, за умови що ця фізособа не є підприємцем (фізособа не зазначена як підприємець у документах про надання або повернення фіндопомоги — договорі та/або розрахункових документах). Заборон або юридичної відповідальності за проведення таких розрахунків законодавство на сьогодні не містить.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи потрібно дисконтувати кредит під «пільгові» 0%?
    Підприємство отримало у банку кредит на 2 роки (на поповнення обігових коштів) з пільговою ставкою на час дії карантину – 0%. Після закінчення карантину ставка становитиме 3%. Умовами договору передбачено погашення частини суми через 12 місяців. Чи потрібно дисконтувати такий? За якою формулою?
    10.09.20211 639
  • Дисконтування кредиту отриманого за програмою «5-7-9»
    ТОВ отримало кредит від банку за програмою «5-7-9» строком на 5 років з щомісячним погашенням тіла кредиту. Згідно з умовами договору, ставка встановлена у розмірі 15% (середньоринкова), а частина відсотків погашається Фондом. Чи потрібно дисконтувати таку заборгованість? Чи враховується встановлена ставка при розрахунку теперішньої вартості?
    06.10.20201 912
  • Чи потрібно дисконтувати кредит за програмою «5-7-9»?
    Підприємство отримало кредит за програмою «5-7-9» (строк погашення одного 2023 рік, другого 2025 рік). Чи треба дисконтувати такий кредит? Чи буде встановлена ставка вважатись ринковою?
    15.09.20201 185
  • Який порядок компенсації відсотків за кредити для аграріїв?
    Який порядок компенсації відсотків за кредити для аграріїв у 2020 році?
    26.05.2020272
  • Чи треба дисконтувати кредит, взятий під ринкову ставку?
    Чи потрібно дисконтувати довгостроковий кредит банку (під заставу майна на 5 років) з ринковою ставкою 21% (нарахування та виплата відсотків - останній день кожного місяця)?
    14.01.20201 589