• Посилання скопійовано

У звіті з ЄСВ не зазначено інформації про звільнення працівника: як виправити помилку?

Працівника звільнено 29 липня 2015 року. У липні у звіті з ЄСВ цього не відображено. Звіт та нарахування подавались у серпні-жовтні? Як виправити помилку?

У такому випадку виникло дві помилки: 

1) у таблиці 5 звіту з ЄСВ за липень не було зазначено припинення трудових відносин зі звільненим працівником;

2) протягом серпня-жовтня 2015 року проводилося нарахування зарплати та на ці суми було нараховано та утримано з них та сплачено ЄСВ. Також ці суми було відображено у звітах з ЄСВ.

Оскільки у таблиці 5 звіту з ЄСВ за липень 2015 року не було зазначено інформації щодо звільнення працівника, таку помилка виправляється складанням та поданням за липень 2015 року, який має містити: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту з ЄСВ) та таблицю 5 зі статусом «додаткова», яка містить дані тільки на відповідного працівника.

Помилки, які стосуються неправильно зазначеної суми доходу або утриманого ЄСВ виправляються іншим способом. Ці помилки треба виправляти у таблиці 6 звіту з ЄСВ за той звітний період, у якому такі помилки були знайдені та виправлені, окремим рядком. Оскільки у випадку із звільненим працівником потрібно зменшити в персоніфікованих даних суму ЄСВ за серпень-жовтень, у такому разі у рядку дублюються помилкові дані, зазначені у звітності раніше, але в реквізиті 10 «Код типу нарахувань» зазначається «3». На сьогодні під кодом «3» застосовується для відображення суми заробітної плати (доходу), нарахованої у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно зменшено зайво нараховану суму ЄСВ. При цьому обов'язково зазначається місяць та рік, за який проведено нарахування (реквізит 11), що дає змогу в одній таблиці 6 звіту з ЄСВ виправити помилки за кілька звітних періодів.

У таблиці 1 звіту з ЄСВ виправлення помилки, яке призводить до зменшення ЄСВ буде відображено у розділі 7 цієї таблиці у рядках 7.1.1-7.1.13 – зменшення нарахування ЄСВ в залежності від клас профризику та нарахованих виплат, а у рядках 7.3.1-7.3.5 розділу 7 – суми зменшення утримання ЄСВ в залежності від нарахованих виплат такого працівника. При цьому у рядку 7.4 треба зазначити суму доходів працівника, на які було зайво нараховано ЄСВ, а у наступному рядку – зміст помилки, не забувши написати про звітні періоди, у яких сторнуються суми ЄСВ.  

Такий порядок виправлення помилок у звіті з ЄСВ встановлено розділом V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.20245
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202452
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024577
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414
  • Бухгалтер без права підпису: чи подавати ф. №1-ОПП?
    На новоствореному підприємстві є директор (наймана особа), головного бухгалтера немає і в податкову дані не подавалися, що директор буде головним бухгалтером. Прийняли бухгалтера без права підпису. Але директор підписує всі звіти та банківські платіжки. В цьому є якесь порушення? Якщо є, то як це виправити?
    04.04.20241 9862