• Посилання скопійовано

Чинна декларація з прибутку не враховує особливостей обчислення податку, що діють із 01.01.2015 р.

З чого формується кожен код рядка у податковій декларації з податку на прибуток? Чи існує документ, який містить роз'яснення щодо кодів рядків у декларації?

Відповідно до п. 137.4 ПКУ податковим (звітним) періодом є календарний рік з урахуванням положень, визначених п. 57.1 ПКУ. 

Тому декларація з податку на прибуток, в тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подаються до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком. Відповідно платники податку звітуватись за 2015 рік будуть до 1 червня 2016 року. 


Платники податку, які за підсумками 2014 року не отримали прибутку або отримали збиток, але за підсумками першого кварталу 2015 року отримали прибуток, мають подати декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань (абз 8 п. 57.1 ПКУ). Наразі чинною є форма декларації з податку на прибуток підприємства затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872 (форма не враховує змін, які внесені до розділу ІІІ з 01.01.2015 року). Нажаль порядку складання по аналогії з порядком складання декларації з ПДВ не має. Тому керуватись потрібно виключно нормами розділу ІІІ ПКУ та  даними фінансової звітності підприємства відповідно до П(С)БО або МСФЗ. Отже, рекомендуємо, при поданні декларації за перше півріччя в рядку 07 правильно визначити об'єкт оподаткування, суму податку на прибуток (за ставкою 18%) відобразити у рядку 14 і продублювати в рядку 16. Також за нормою п. 46.6 ПКУ можна подати доповнення до звіту роз’яснивши, що чинна форма декларації з податку на прибуток не враховує особливостей обчислення податку на прибуток, що діють із 01.01.2015 р. 

З 01.01.2015 р. об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування «бухгалтерського» прибутку, який підлягає оподаткуванню, на всі різниці, що виникають у підприємства відповідно до розділу ІІІ ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ). Такі платники будуть звітуватись за результатом року.

Коригувати фінрезультат до оподаткування (у бік збільшення чи зменшення) повинні лише ті платники, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 млн грн (для інших платників з меншим доходом, такого обов'язку не має, відповідно вони мають право не здвйснювати такі коригування). Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) визначається у Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід). З метою оподаткування береться до уваги розділ І «Фінансові результати» форми № 2.

Зауважимо, що на сьогодні є проект декларації з податку на прибуток (завантажити >>>) —  (додатково див. спецвипуск ДК № 25-26/2015).

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»